preloader
iranlabexpo-1401

رونمایی از ربات بازرس سیم بکسل به روش MFL مپوا در دهمین نمایشگاه ایران‌ساخت 1401

دکتر بهشتی در نمایشگاه ساخت داخل

دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت ۱۹ تا ۲۲ آذرماه سال 1401 برگزار شد. در این نمایشگاه تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور معرفی شد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در راستای حمایت از تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان، ترویج فرهنگ خریداری و حمایت از تولیدات ساخت داخل، رفع نیازهای فناورانه و آزمایشگاهی حوزه آموزش، پژوهش و فناوری اقدام به برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت کرده است.

در افتتاحیه دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت و با حضور دکتر محمدحسین بهشتی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی، آئین رونمایی از تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برگزار شد. در این رونمایی ۱۲ محصول فناورانه معرفی گردید که ربات بازرس غیرمخرب کابل به روش نشست شار مغناطیسی (MFL) شرکت مهندسان پایش وضعیت امیرکبیر نیز یکی از این محصولات فناورانه بود.

دهمین نمایشگاه ایران‌ساخت 1401

رونمایی از دستگاه MFL در نمایشگاه ساخت داخل (5)

افتخارات دستگاه MFL ایرانی

سیستم عیب یابی کابل به روش نشست شار مغناطیسی (MFL) شرکت مهندسان پایش وضعیت امیرکبیر دارای رتبه دانش بنیان، استاندارد 8-9419 ISIRI و گواهی نامه انطباق محصول دانش بنیان (KB-COC) از سازمان ملی استاندارد ایران است. همچنین قابلیت اندازه گیری قطر کابل ها از 6 میلیمتر تا 100 میلی‌متر و شناسایی ۱% کاهش سطح مقطع و بریدگی ۱تار و همچنین قابلیت نمایش داده‌های سنسورها و محل عیوب به‌صورت آنلاین را دارا می‌باشد.

شایان ذکر است سیستم عیب‌یابی کابل‌های فولادی سیم بکسل شرکت مهندسان پایش وضعیت امیرکبیر پیش از این در پروژه های بزرگی به کار گرفته شده است که از جمله آن ها می‌توان به قرارداد پژوهشی با شرکت پالایش گاز بیدبلند به شماره 390201 تحت عنوان “امکان سنجی انجام بازرسی های VT و MFL و تکمیل ربات بومی شده بازرسی خزنده با هد جدید برای سیم بکسل های مشعل های بلند در شرکت پالایش گاز بیدبلند” اشاره کرد و همچنین بازرسی سیم بکسل های فلر پتروشیمی آریا ساسول، بازرسی سیم بکسل های تله سیژ آبعلی، دربند، نمک آبرود و چندین پروژه دیگر که همه آن ها را با موفقیت به اختتام رسانده است.

 

ربات بازرس کابل در نمایشگاه ساخت داخل

 

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

از ۱ تا ۵ ستاره به ما امتیاز بدید.

میانگین رتبه / 5. تعداد امتیازات کاربران:

امتیازی داده نشده، اولین نفری باشید که ثبت امتیاز می‌کنید

توییتر
لینکدین
واتساپ
تلگرام
ایمیل

آخرین موضوعات

لینک کوتاه مطلب

فهرست موضوعات
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.